La Nordica Milly bordó sporák s horní ohřívací přihrádkou

7018010

Nový produkt

 • Kachlový obklad dvířek
 • Litinová varná plotna
 • Chromovaný rám kolem plotny
 • Pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • Litinové topeniště s keramickou vyzdívkou
 • Smaltovaná trouba,objemu 78 l
 • Integrovaný teploměr
 • Horní ohřívací přihrádka
 • Integrovaný výsuvný úložný prostor
 • Přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • Dvojité prosklení spalovací komory
 • Vysoká účinnost > 89,1 %

Více informací

Skladem u dodavatele

94 740 Kč s DPH

Více informací

SPORÁK LA NORDICA MILLY S OHŘÍVACÍ PŘIHRÁDKOU (8,7 KW)

Kvalitní litinový sporák MILLY na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a dekorativním kachlovým obkladem dvířek, zaručující nádherný vzhled. Kachlové obložení je nabízeno ve dvou barevných variantách – bordó a bílá. Tento typ sporáku MILLY se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Jako jeden z mála sporáků na trhu, umožňuje v zadní části napojení na externí přívod vzduchu a nečerpá tak vzduch pro hoření z místnosti.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 269 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zamezuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku MILLY a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší distribuce do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře a masivním kachlům jsou boky sporáku MILLY lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku. Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující vynikající hodnotu 89,1 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou keramické desky Nordiker pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák MILLY je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Sporák MILLY je vybaven ohřívací přihrádkou nad plotnu, pro ještě větší využití tepla při topení. Přihrádka je vyložena masivními přírodními kameny pro akumulaci tepla. Může tak sloužit k ohřevu pokrmů, sušení, dopékání nebo předehřívání talířů.

Sporák je také možné zakoupit v základní verzi bez ohřívací přihrádky.

Technické parametry sporáku La Nordica Milly

Nominální výkon sporáku
8,7 kW
Rozsah výkonu
4 - 13 kW
Vytápěcí schopnost sporáku
80 - 260 m3
Spotřeba paliva při nominálním výkonu
2,3 kg/h
Účinnost sporáku
89,1 %
Rozměr - V x Š x H
1565 x 1050 x 670 mm
Váha s obalem (Brutto)
279 kg
Váha bez obalu (Netto)
269 kg
Ø kouřovodu
150 mm
Povolená paliva
Dřevo, ekobrikety
Max. délka polena
45 cm
Zadní připojení kouřovodu
Ano
Způsob vytápění
teplovzdušné
Horní připojení kouřovodu
Ano
Externí přívod vzduchu
Ano
Plotýnka na sporáku
Ano
Ø trubky externího přívodu vzduchu
100 mm
Trouba
Ano
Velikost trouby (V x Š x H)
418x436x430 mm
Obklad sporáku
keramika
Barva sporáku
Bordó , Bílá
Ventilátor
ne

25 dalších produktů ve stejné kategorii:

Follow us on Facebook